Hotel Kaskada v Ledci nad Sazavou hodnoceni
csenfrdeitplrues

Rychlý kontakt

HOTEL KASKÁDA
Husovo nám. 17
584 01 Ledeč nad Sázavou

HOTEL, RESTAURACE, BOWLING

Po - Čt: 10:00 - 22:00
Pá - So: 10:00 - 24:00
Ne: 11:00 - 22:00
Tel.: 569 443 753
recepce@kaskadaledec.cz 
info@kaskadaledec.cz

SQUASH, FITNESS, SPINNING, SÁL

Po - Pá: 9:00 - 20:30
So - Ne: 9:00 - 20:30
Tel.: 569 443 745
sport@kaskadaledec.cz

Kde nás najdete

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Nominovaný hotel

nominovany-hotel

13026028

restaurace.jpg
hotel.jpg
bowling.jpg
fitness.jpg
squash.jpg
previous arrow
next arrow

Tipy na výlety

Thunovský letohrádek

Ranně barokní stavba východně od hradu v Horní Ledči, postavena mezi léty 1685–1694 za majitele panství Michala Osvalda z Thunu. Stavba je upravena klasicistně asi z roku 1800. V interiéru letohrádku jsou dva metry vysoké malby, na kterých je nejstarší zobrazení Ledče. V současné době jsou však malby dosti poškozené a celý letohrádek je v rekonstrukci.

 

Stvořidla

Stvořidla jsou nejstarší přírodní rezervace v okrese Havlíčkův Brod. Balvanité až skalnaté koryto zahloubené v gramonitech a rulách, má v tomto místě prudký spád a vytváří řadu peřejí. Ze Stvořidel vede značné množství turistických tras do přilehlého okolí. Na Stvořidla se také můžeme dopravit tzv. "Posázavským Pacifikem".

K tomuto místu se váže pověst o líném sedlákovi, který bydlel se svou manželkou na stráni u řeky. Políčko bylo plné kamení, moc se zde neurodilo. Proto se upsal sedlák čertu, který měl za něj deset let pracovat. Čert se dal hned do práce a dělal za tři. Vymezený čas rychle uběhl a nastal čas, kdy si měl čert sedláka odnést do pekla. Tomu se však ze světa nechtělo, zvláště teď, když nemusel pracovat. Radil se proto s ženou jak čerta přelstít. Ta mu poradila, aby nechal vykropit celý dům svěcenou vodou. Manželku poslechl, a když druhý den čert přišel, strašně se rozhněval. Vymyslel si proto na sedláka strašlivou pomstu. Odletěl do kamenolomu pod Lipnicí sebral zde celý kamenný kopec a letěl s ním nad sedlákovu chalupu. Bylo však už k ránu, zakokrhal kohout a čerta v tom okamžiku opustila pekelná síla. Skála dopadla na zem a rozbila se na tisíce kusů. Kamením bylo poseto koryto řeky jeho břehy. Zklamaný čert se vydal na posilněnou do blízké hospůdky, která je dodnes nazývána "U čerta", a kde se točí výborné čertovské pivo Rebel.

 

Loukov

Malá osada na svahu Melechova. Uprostřed udržovaného hřbitůvku stojí gotický kostel sv. Markéty ze 14. století – jednolodní, obdélníkový s polygonálním presbytářem a barokní hranolovou věží. Uvnitř gotické nástěnné malby z roku 1400. Znázorňují legendu o sv. Markétě, Krista trpitele a světce. Oltář je rokokový s obrazem sv. Markéty.

 

Chřenovický kostel sv. Václava

Jednolodní kostel sv. Václava, postavený ve slohu románskogotickém v létech 1226–1236. O jeho stavbu se zasloužili mniši sázavského kláštera. Kostel je nejstarší stavbou na Ledečsku. Románská věž pevnostního charakteru se třemi patry sdružených oken. Silné zdivo se střílnami. Na severní straně lodi kostela je románský polokruhový portál. V presbytáři gotický sanktuář.

Chřenovický kostel sv. Václava

 

Chřenovický hrad

Na skalním ostrohu při soutoku Jestřebnice se Sázavou nad tratí posázavské dráhy se nachází zřícenina hradu Chřenovice. Hrad byl postaven v letech 1289–1318. Z kdysi dost velkého hraadu se zachovala pouze okrouhlá věž se silnými zdmi vysoká 19 metrů, a zbytky zdí z ostatních budov hradu. Hrad býval sídlem rytířského rodu z Chřenovic.

Chřenovický hrad

 

Stanice ochrany fauny Pavlov

Od 1. května se opět otevřou brány Stanice ochrany fauny v Pavlově pro veřejnost. Toto v kraji Vysočina ojedinělé zařízení poskytuje pomoc pro všechny poraněné volně žijící druhy živočichů. Prvořadým úkolem je samozřejmě návrat vyléčených živočichů do přírody, ale mnoho jich na stanici vzhledem k trvalým následkům zůstává. A právě tyto živočichy si můžete v areálu za doprovodu průvodce prohlédnout. Seznámit se můžete s většinou u nás žijících druhů dravců a sov, kteří se do stanice dostávají nejčastěji, ale také s některými z vodních ptáků a ze savců především s vydrou říční a norkem evropským.

Stanice bude otevřena každý den od května do konce srpna a prohlídky s průvodcem se konají od 9,00, 11,00, 13,00 a 15,00 hodin. Vstupné je pro dospělé 50,- Kč, pro děti do 15 let 25,- Kč, prohlídka s výkladem trvá asi hodinu.

Sokol stěhovavý Logo Raroh velký

Kontakt:
tel.: 569 721 293, 734 309 798
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: www.stanicepavlov.eu

 

Sluneční zátoka

Půjdete-li po proudu řeky z již výše zmíněných Stvořidel, dostanete se do malebné „Sluneční zátoky“. Tuto zátoku proslavil známý český spisovatel Jaroslav Foglar, který sem každoročně zajížděl se svým táborem. Zde také vzniklo jeho nejznámější dílo „Hoši od bobří řeky“. V roce 1997 zde byla na jeho památku odhalena pamětní deska.

Jarosalv Foglar s bývalým starostou města Ledče Karlem Urbanem Památník Jaroslavu Foglarovi ve Sluneční zátoce

 

Lesopark Šeptouchov

Lesopark Šeptouchov nabízí možnost celoročních procházek v klidném lesoparku položeném nedaleko centra města. Z Šeptouchvoských skal, které jsou přístupné pro veřejnost se nabízí krásný výhled na město a na široké okolí.

 

Vilémovický tis červený

V zahradě zámečku je nejstarší strom nejen na Ledečsku, ale i ve střední Evropě – tis červený (Taxus boccata). Obvod kmene má 310 cm a jeho stáří se odhaduje na 1500–2000 let. Má výšku 13 m a právě tolik měří průměr jeho koruny. Tis je strom dvoudomý a tento unikátní tis je samičí. Strom je jedovatý, kúra, dřevo i semena jsou prosycena jedovatou látkou, alkaloidem taxinem. Strom je chráněný.

www.obec-vilemovice.cz

 

Melechov

Šest kilometrů jihovýchodně od Ledče leží nejvyšší vrch na Ledečsku a v celé popisované oblasti – Melechov (713 m n. m.). V husitské době se vrch nazýval biblickým názvem Oreb. Na vrcholu je zděná rozhledna, dnes však je výhled zakryt přerostlými stromy. Kousek od ní dole je studánka s pramenitou vodou. Na úpatí Melechova nad vesnicí Kouty stojí zřícenina gotické tvrze postavené ve 14. století. Tvrz chránila zemskou stezku z Rakouska přes Humpolec a Ledeč ke Kutné Hoře a dále. Roku 1415 se zde připomíná Albert z Nelechova, který přitiskl svou pečeť na stížný list šlechty proti upálení mistra Jana Husa v Kostnici.

 

Hrad Lipnice

Jeden z nejmohutnějších českých hradů založený na počátku 14. století. Počátkem 16. stol. byl přestavěn pozdně goticky a později renesančně upraven. Hradní kaple sv. Vavřince byla po dobývání za třicetileté války upraveny barokně. Po požáru v roce 1869 hrad zpustl, v první polovině 20. stol. byl částečně zrekonstruován. Prohlídkový okruh zahrnuje zbrojnici, expozici gotických, kamnových kachlů, kapli sv. Vavřince a rozsáhlá sklepení s původní středověkou studnou.

Návštěvní doba
duben, září a říjen So, Ne a svátky 10:00–12:00, 13:00–16:00
květen a červen Út–Ne 10:00–12:00, 13:00–16:00
červenec–srpen Út–Ne 9:00–12:00, 13:00–18:00

Tel.: 569 486 189

www.hrad-lipnice.eu

 

Památník Jaroslava Haška Lipnice nad Sázavou

V městečku Lipnici nad Sázavou můžete navštívit Památník Jaroslava Haška, spisovatele a autora světoznámé knihy "Osudy dobrého vojáka Švejka" a hostinec "U české koruny", kde bydlel a psal své dílo. Jaroslav Hašek je pohřben na starém lipnickém hřbitově. Nad hřbitovem je zřícenina předsunutého opevnění hradu tzv. Bílé věže.

V okolních lesích jsou zatopené lomy s velkými skalními reliéfy sochaře R. Dvořáka - Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlatý voči (ucho.hyperlinx.cz).

Návštěvní doba
květen So a Ne 10:00–12:00, 13:00–17:00
červen–srpen Út–Ne 10:00–12:00, 13:00–17:00
září So a Ne 10:00–12:00, 13:00–17:00

Lipnice nad Sázavou 185, tel.: 569 486 139 (obecní úřad Lipnice nad Sázavou)

 

Rodný dům Gustava Mahlera v Kalištích

Rodný dům světového dirigenta Gustava Mahlera, bývalý hostinec, se mění v hudební a kulturní centrum. Přijíždějí sem hudebníci z celého světa, aby poznali Vysočinu jako zdroj Mahlerovy hudby. Ke stému výročí skladatelova narození zde byl odhalena pamětní deska od akademického sochaře Milan Knoblocha.

Kontakt: tel.: 565 546 489, 607 541 633

Kontakt: www.infohumpolec.cz, Kaliště tel.: 565 546 522, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Huť Jakub v Tasicích

Navštivte sklářský skanzen "Huť Jakub v Tasicích" - dějiště seriálu "Synové a dcery Jakuba skláře".

Historie hutě

Sklárna v Tasicích byla založena v roce 1796 panem huťmistrem Ferdinandem Čapkem. Pan Čapek postavil sklárnu v místě, kde již od 15. století stávaly staré sklářské pece. Dalším huťmistrem se v Tasicích roku 1821 stal pan Josef Hofman s bratrem Antonínem. Vyráběli nádherné skleněné lustry, které byly exportovány do indických paláců.

V roce 1844 se majitelem sklárny v Tasicích stala známá rodina Rückelova. Za jejich působení prošla sklárna velkými změnami. Byla přestavěna budova hutě a od roku 1897 se změnil systém původního přímého vytápění pece na vytápění generátorovým dřevoplynem, které zlepšilo kvalitu skla.

Rückelovi těsně před 1.světovou válkou nákladně zrekonstruovali pec. Po vypuknutí války byla výroba zastavena. Pak už se do Tasic nevrátili. Vzpomínkou je jméno Václav Rückel na pomníčku padlých vojínů v nedaleké obci Třebětín.

Po válce, když už jsme byli svobodné Československo, přišla podnikat do Tasické sklárny paní Milada Nestlová se dvěma společníky. Pod jejím vedením se ve sklárně vyráběli mimo jiné krásná těžítka, skleněné košíčky a lékovky na medikamenty. Ve sklárně působila sedm let.

V roce 1928 si sklárnu nejprve pronajal a později koupil Čeněk František Císař. Narodil se v roce 1888 ve mlýně v obci Pavlov blízko Ledče nad Sázavou. Se svým obchodním talentem dokázal překonat těžké období hospodářské krize ve 30. letech minulého století. Spolu se svým bratrem vedl i Sklárnu Josefodol u Světlé nad Sázavou.

V padesátých letech bylo vše úplně jinak. Ještě v roce 1958 se sice v Tasické sklárně vyrobilo deset obrovských váz do prezidentského paláce v Mexiku. Pak ale sklárna začala spadat pod sklárnu Kavalier v Sázavě nad Sázavou. Postupně se odstupovalo od výroby barevného skla na výrobu skla laboratorního. Tím zmizela spousta tajných receptů, předávaných z otce na syna, např. fotky v těžítku.

Po sametové revoluci byla sklárna restituenty prodána do soukromých rukou. Od roku 1990 je sklárna prohlášena kulturní památkou. Dlouho byla sklárna nabízena v konkurzních novinách. Mezitím tato unikátní kulturní a technická památka chátrala a mnoho věcí se také ztratilo. Až roku 2004 sklárnu koupil pan Luboš Pipa. Postupně je tato unikátní památka restaurována a opět ZPŘÍSTUPNĚNA VEŘEJNOSTI!!!

Otevírací doba
duben–září Po–Ne 10:00–16:00
říjen–březen Út–Ne 10:00–15:00
Po telefonické domluvě možnost prohlídky až do západu slunce.
Doprava

Havlíčkův Brod – Ledeč nad Sázavou – Habrek – Jedlá – Bělá – Tasice
nebo
Kutná Hora - Zbraslavice – Bohdaneč – z Třebětína za vesnicí rovně do Tasic

Vstupné

dospělí 50 Kč
děti a důchodci 25 Kč
děti do 10 let a ZTP zdarma

Kontakt

Telefony:
569 727 139 M. Milichovská
732 501 816 V. Tvrdík
774 813 851
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.tasice.cz

Adresa:
Huť Jakub
Tasice 1
584 01 Ledeč nad Sázavou

Ve sklárně je možnost zakoupení krásných skleněných výrobků od známých českých skláren českých výtvarníků.

Pohled na sklárnu Ukázka výrobků

 

Bělá

V roce 1997 zde byl otevřen umělecký ateliér a huť Anna, ve které se vyrábí malosériové exkluzivní kousky skla, které se vyváží do celého světa. V prostorách se nachází vzorková prodejna s možností nákupu a možností shlédnutí ruční sklářské výroby.

Kontakt: Huť Anna, ing. Jana Třísková, tel.: 569 721 164, 775 116 472,
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., web: www.hutanna.cz

Návštěvní doba: Po–Ne 10:00–18:00 hod.

 

Hrad Orlík nad Humpolcem

Přibližně dva kilometry od Humpolce se nalézá zřícenina hradu Orlík. Počátky hradu spadají do poslední třetiny 14. století. Jedním z prvních známých majitelů byl Jindřich z Dubé. Na hradě je k vidění zachovalá vstupní brána, hranolová věž a zbytky obytných budov.

Návštěvní doba
duben, květen so, ne, svátky 10:00–17:00
červen do 14.6. so, ne, svátky 10:00–18:00
červen od 15.6. Z technických důvodů provoz omezen pouze na sobota, neděle, svátky
10:00 - 18:00. Po většinu času bude hrad otevřen i po-pá vzhledem k probíhajícím stavebním pracím - nejsme však toto schopni plně zaručit
červenec, srpen út–ne 9:00–18:00
září do 14.9. út–ne 10:00–18:00
září od 15.9. so, ne, svátky 10:00–18:00
říjen so, ne, svátky 10:00–17:00

Pro větší skupiny je možno zpřístupnit hrad i mimo návštěvní dobu po předchozí dohodě na tel. 777 347 511 (hrad je provozován dobrovolníky, kteří nejsou zaměstnanci hradu a musí si brát volno u svých zaměstnavatelů, a proto nelze vždy vyhovět).

Vstupné:
20,- plné
10,- snížené (děti od 6 - 15 let, studenti)
45,- rodinné
zdarma ( hasiči a děti do 6 let)

Prohlídka:
Samostatně bez průvodce

 

Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Antropologická expozice seznamuje s nejnovějšími hypotézami o vzniku života na Zemi, pozornost je věnována biologii člověka a dílu antropologa Hrdličky. Národopisná expozice přibližuje Humpolecko v minulém století, v expozici věnované životu a dílu Gustava Mahlera je možné vyslechnout nahrávky jeho hudby.

Návštěvní doba
Út, Čt, Pá 8:00–12:00, 13:00–16:00
St 8:00–12:00, 13:00–17:00

od 1.4 do 31. 10 otevřeno i v sobotu a v neděli 10:00–16:00

Kontakt: Horní náměstí 273, tel.: 565 532 115, fax: 565 532 479, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zruč nad Sázavou

www.mesto-zruc.cz

Zručský zámek prochází již několik let rozsáhlou rekonstrukcí nazvanou „Zručský zámek ožívá“. V roce 2010 skončí II. etapa této rekonstrukce. K slavnostnímu otevření dojde 19. června 2010.

Rozšířen bude prohlídkový okruh, nově zřízeno regionální muzeum, otevřena stálá expozice panenek, výstup na věž. Za prohlídku stojí i park se zachovanou částí původního opevnění ze 14. století a několika sochami. Nově byly obnoveny i stezka pod zámeckými hradbami a tzv. „barončiny vyhlídky“.

Pro děti bude připravena v parku naučná stezka s několika atrakcemi, které mají simulovat výcvik mladých rytířů.

31. 7.2010 – jubilejní 10. ročník Historických slavností (v areálu Zámku Zruč nad Sázavou)

Infocentrum

Zajišťuje průvodcovskou službu, prodej turistických známek, široký výběr pohlednic a drobných upomínkových a reklamních předmětů.

V sezóně (červenec a srpen) otevřeno denně: 9 – 16 hodin.

Ostatní měsíce pouze na objednávku, tel.: 327 531 329 - infocentrum, 327 531 194 - kultura.

 

Světlá nad Sázavou

www.svetlans.cz

Zámek, původně tvrz, byl v letech 1868 – 1873 upraven klasicistně s novorenesanční úpravou. Zámek je obklopen velkým parkem s několika rybníky. Město je proslavené sklářstvím, broušený olovnatý křišťál zdejších skláren je znám po celém světě.

Středověkého podzemí

Největší dosud známá část podzemních chodeb se nachází severovýchodně od kostela sv. Václava. Po vyčistění celé této podzemní soustavy v letech 1999 až 2002 bylo zjištěno, že celková délka podzemních chodeb včetně rozrážek činí téměř 200 metrů a že všechny čelby a rozrážky končí v pevné hornině.

Prohlídky středověkého podzemí
září - červen každé úterý ve 13 hodin
Po předběžné dohodě lze prohlídku uskutečnit i v jiných pracovních dnech (mimo pondělí).
červenec a srpen úterý - pátek 10 hod. a 13 hod., sobota 9 hod., 11 hod. a 13 hod.

Vstupné: 20,- Kč dospělí, 10,- Kč děti do 6 let.
Prodej vstupenek v turistickém informačním centru, nám. Trčků z Lípy 16, tel. 569 496 676, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ve východním křídle zámku se od léta 2007 nachází Muzeum Světelska. Dokumentuje historii města a nejbližšího okolí a seznamuje s významnými osobnostmi, které se zde narodily nebo strávily část života.

Otevírací doba:
prosinec – únor pouze pro předem sjednané výpravy
duben, říjen, listopad Út–Ne 9:00–12:00, 13:00–16:00
květen–září Út–Ne 9:00–12:00, 13:00–17:00

On-line rezervace

On line rezervace

Denní menu

depositphotos 41025451-daily-menu

Jídelní lístek

depositphotos 24594153-Salad-With-Smoked-Eel-with-Unagi-Sauce.-Japanese-Food

Video

Video

Novinky

27/10/23  Zveme Vás na Svatomartinské hody pátek-neděle ve dnech 10.-12.11.2023.

20/10/23  Přijímáme rezervace na vánoční večírky. Spojte Vaši firemní akci s bowlingem!

20/10/23  Zveme Vás na zabijačkové menu pátek-neděle ve dnech 20.-22.10.2023.

02/10/23  Právě na čepu nefiltrovaný Pilsner Urquell!

27/09/23  K podzimu neodmyslitelně patří dýně! Zveme vás na naše dýňové menu ve dnech 27.09.-01.10.2023!

19/09/23  Jedeme naplno! Spinning, FitBody, FitDance, Bodyforming, Bosu Core. Rozpis stále aktualizujeme viz. sekce sál!

12/07/23  Platit Qerkem se vyplatí! Naskenujte QR kód na příslušném stole a plaťte chytře. 

25/06/22  Další již tradiční Travesti show se koná v sobotu dne 22. října 2022.

01/06/22  Zveme vás na Salsa večery v pátek 8.7. a v sobotu 9.7. od 21:00. Vstup zdarma.

09/02/22  Oslavte s námi Svatého Valentýna ve dnech 11.-14.02.2022! Připravili jsme pro Vás speciální Valentýnské menu. 

10/01/22  Provedli jsme maximální aktualizaci jukeboxu - nová alba od tuzemských a zahraničních interpretů doplní stávající nabídku muziky, videoklipů a karaoke. 

10/01/22  Užijte si ještě více zábavy s naším jukeboxem! Nástěnný jukebox s komfortním ovládáním pomocí dotykové obrazovky přináší maximum muziky, videoklipů a karaoke!

06/11/21  Zveme Vás na Svatomartinské hody od 6.-14.11.2021. 

05/11/21  Probíhá autorská prodejní výstava fotografií Jiřího Hrbka. Přijďte se podívat!

01/11/21  Využijte naší služby Coffee to Go a vemte si kávu nebo jiný teplý nápoj s sebou! Točené pivo nebo  Pomelo Grep ve 2L PET.

Dárkové poukazy

darkovy-poukaz-small

Partneři

qubicaamf

 

startrac

 

grunsport

 

nosta

alto

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.